Szablon:Uwagi

Z Wielka Encyklopedia Gminy Rewal
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
[edytuj] [odśwież] Dokumentacja

Ten szablon automatycznie generuje przypisy rzeczowe. Umieszczamy go w końcowej części artykułu, przed sekcją Bibliografia i nad sekcją generowaną przez szablon {{Przypisy}}.

Spis treści

Użycie

Aby użyć szablonu w postaci standardowej, bez jawnego wskazania parametrów, należy skopiować tekst z ramki i wkleić do artykułu.

{{Uwagi}}

Szablon wyświetli listę przypisów należących do grupy "uwaga" wg wzoru: "<ref group="uwaga">tutaj treść przypisu/uwagi</ref>".

Opis parametrów

Niniejszy szablon ma 2 parametry:

  • stopień – stopień sekcji przypisów rzeczowych
  • 1 – odpowiada za liczbę kolumn w sekcji notatki. W skórkach Monobook ("Książka") i Modern ("Nowoczesna") przypisy rzeczowe wyświetlą się w jednej, w dwóch lub w trzech kolumnach w zależności od wartości tego parametru. W pozostałych skórkach przypisy będą wyświetlane w jednej kolumnie. Użytkownik ma możliwość zmiany liczby kolumn w sposób podany poniżej.
  • przypisy lub uwagi (nazwy zamienne) - pozwalają na umieszczenie treści wszystkich uwag w jednym miejscu w kodzie – patrz Pomoc:Przypisy.

Przykład

"Pingyuan", zbudowany w stoczni Foochow Arsenal w dystrykcie Mawei w Foochow ([[Fuzhou]]) w latach 80. XIX wieku, był pierwszym zaprojektowanym i zbudowanym w Chinach [[okręt pancerny|okrętem pancernym]] (nie licząc małej kanonierki "Jinou" z 1875)<ref group="uwaga">Według S. Suliga i niektórych innych źródeł, zbudowany był według projektu niemieckiego, ale nie potwierdza tego R.N.J. Wright. Konstrukcja była prawdopodobnie częściowo wzorowana na zbudowanym w Niemczech krążowniku "[[Jiyuan (krążownik)|Jiyuan]]" (wg R.N.J. Wright)</ref>.

{{Uwagi}}


Co wygląda następująco

"Pingyuan", zbudowany w stoczni Foochow Arsenal w dystrykcie Mawei w Foochow (Fuzhou) w latach 80. XIX wieku, był pierwszym zaprojektowanym i zbudowanym w Chinach okrętem pancernym (nie licząc małej kanonierki "Jinou" z 1875)[uwaga 1].

Uwagi

  1. </font>Według S. Suliga i niektórych innych źródeł, zbudowany był według projektu niemieckiego, ale nie potwierdza tego R.N.J. Wright. Konstrukcja była prawdopodobnie częściowo wzorowana na zbudowanym w Niemczech krążowniku "Jiyuan" (wg R.N.J. Wright)

Błędy

Błędy należy zgłaszać na stronie Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczne.

Zobacz też

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia